100%

Róże  Jest 95 produktów.

Podkategorie

 • Bony podarunkowe

  Bony podarunkowe to świetny pomysł na prezent! Obdarowana osoba sama może wybrać ulubione odmiany róż i podczas składania zamówienia wpisać kod rabatowy widoczny na karcie, co odliczy wartość podarunku od wartości wybranych towarów.

 • NOWOŚCI

  W kategorii "Nowości" znajdziecie Państwo odmiany róż zarówno niedawno wprowadzone do handlu, jak również te, które mamy w naszej ofercie po raz pierwszy.

 • Róże Martina Vissers'a

  Martin Vissers jest belgijskim hodowcą- amatorem. W ciągu dość krótkiego czasu, wiedziony dobrym przeczuciem osiągnął to na co inni musieli pracować latami. Odmiany róż Vissersa zdobywają nagrody i uznanie niemal na wszystkich europejskich konkursach róż. Do najbardziej rozpoznawalnych należą 'Minerva' o niecodziennej barwie, 'Sweet Blondie' o wyjątkowej żywotności oraz 'Eeuwige Passie' o szlachetnych kwiatach. Dorobek hodowcy jest znacznie większy, nie zawsze jednak łatwo dostępny. Dołożymy wszelkich starań aby najlepsze odmiany tego mało znanego u nas hodowcy mogły znaleźć się w naszej ofercie.

 • Róże Meillanda

  Historia początku funkcjonowania firmy Meilland sięga roku 1850. Senior założyciel Antoine Meilland po odbyciu służby wojskowej podczas I Wojny Światowej rozpoczął prace hodowlane nad nowymi odmianami róż. W krótkim czasie stworzył prężną i wiodącą szkółkę róż we Francji. W roku 1932 podpisuje kontrakt z amerykańską firmą Conard-Pyle Co. z Pensylwanni w celu sprzedaży swoich róż w Ameryce. Syn założyciela Francis Meilland dzięki swoim wizjonerskim pomysłom rozwija firmę i wprowadza ją na globalny rynek. Dzięki sieci agentów wspaniałe róże Meilland stają się znane niemal na całym świecie. Na szczególną uwagę zasługuje mieszaniec herbatni 'Peace', który dał początek wielu innym odmianom róż. Obecnie przedsiębiorstwem zarządza Alain Meilland. To już trecie pokolenie, które z pasją i niebywałą intuicją wprowadza do naszych ogrodów najpiękniejsze róże rabatowe, pnące czy też mieszańce Rosa persica

 • Francuskie róże Orarda

  Jako pierwsi w Polsce pragniemy Państwu przedstawić wyjątkowe róże Rodziny Orardów. Rosarium znajduje się w Feyzin, 12 km na południe od Lyonu, powstało w 1930 roku, założycielem był Pierre-Joseph Orard. Niestety jego przedwczesna śmierć w 1942 roku w wypadku samochodowym przerwała hodowlę nowych, oszałamiających odmian. Szkółka odrodziła się dopiero w połowie lat '50 za sprawą syna założyciela - Jospeha Orarda, który zajął się produkcją i hodowlą róż. Dziś już trzecie pokolenie kultywuje tradycję, ich róże cieszą się niezwykłym powodzeniem w Stanach Zjednoczonych, Holandii, a nawet w odległej Australii, Nowej Zelandii i RPA. Zachęcamy do obejrzenia tych niezwykłych odmian nagradzanych na całym świecie, od dziś mogą je Państwo podziwiać w swoim ogrodzie!

 • Róże Warnera

  Chris Warner jest hodowcą amatorem, a jego zainteresowanie i bliższy kontakt z różami zaczął się w roku 1963, gdy to jako nauczyciel WF zamieszkał w małym domku, z równie małym ogródkiem , gdzie to żona wydzieliła trochę miejsca na róże. Pięć lat później zmienił miejsce zamieszkania gdzie wreszcie miał do dyspozycji prawdziwy ogród. Obserwował czujnie rynek i zauważył, że następuje stopniowy , wyraźny spadek sprzedaży róż. Powodem była ich podatność na choroby, dlatego w swojej pracy hodowlanej , temu problemowi poświęcił największą uwagę. Efektem tego, są dwie super zdrowe kreacje – Gardeners Glory i Alibaba. Obie są zdobywczyniami wielu nagród, medali i wyróżnień.

 • Róże amerykańskie

  Kim Rupert, Tom Carruth, Griffith Buck i Christian Bedard to przedstawiciele licznej grupy hodowców amatorów, którzy co roku wprowadzają nowo wyhodowane róże ogrodowe na amerykański rynek. I chociaż większość z nich zajmuje się krzyżowaniem róż amatorsko to ich nowe różane kreacje są efektem ogromnej pasji, owocnej współpracy oraz wiedzy i intuicji. To wszystko składa się na bogactwo odmian róż o nieprzeciętnej urodzie, bogatym zapachu i często zaskakującej kombinacji barw. Wiele odmian dzięki naszej firmie pojawiło się po raz pierwszy na rynku polskim. Ciągle poszerzamy asortyment róż amerykańskich mając nadzieję, że zachwycą Państwa swoim urokiem. Zapraszamy do RosaPlant!

 • Róże historyczne

  Zwracając się ku nowym odmianom róż o cudownych kwiatach, oszałamiającej woni czy interesującej, nowatorskiej barwie, często zapominamy o najstarszych krzewach, pochodzących z rożnych epok często o wspaniałej historii. Wiele z tych odmian było świadkami zwycięstw i upadków największych dworów i rodzin królewskich. Chociażby z tego względu warto mieć u siebie w ogrodzie krzew, którym zachwycała się pewna dama w XVII wieku... Wśród róż historycznych wyróżnia się: Róże na ogół nie powtarzające kwitnienia: Róże francuskie - pochodzące od Rosa gallica o kwiatach w odcieniach od różu do karminu. Kwiaty mogą być zarówno pojedyncze jak i bardzo pełne. Krzewy są zwarte, wzniesione, gęsto ulistnione, na ogół nie przekraczają 1,2 m wysokości. Bardzo odporne na choroby i warunki atmosferyczne. Lubią miejsca słoneczne. Róże damasceńskie - kwiaty półpełne lub pełne, białe lub o różnych odcieniach różu. Krzewy luźne, do 2 m wysokości. Tolerują słabe gleby i okresowe susze. Niektóre odmiany powtarzają kwitnienie. Róże białe - znane od czasów starożytnych, o pełnych, białych kwiatach lub w odcieniu różu. Duże, szerokie krzewy, do 3 m wysokości. Wybitnie odporne na mróz i choroby, tolerują również lekkie zacienienie. Róże stulistne - Największą popularność osiągnęły w XVI w. Bardzo pełne kwiaty w kolorach od bieli do purpury. Krzewy są szerokie, do 3 wysokości, bardzo odporne. Róże mchowe - sporty róż stulistnych, kielichy i szypułki mają charakterystyczne omszenie. Odporne na choroby, i mróz, mało wymagające. Róże powtarzające kwitnienie - Hybrid perpetual Róże portlandzkie - powstały w XVIII w. Kwiaty są duże, bardzo pełne w odcieniach różu i karminu. Zwarte, gęste, wyniosłe krzewy do 1,5 m wysokości. Róże burbońskie - pełne kwiaty w odcieniach różu, białe, pstre. Dobrze powtarzają kwitnienie. Róże piżmowe - nieduże kwiaty o zdecydowanej barwie - białe, różowe, karminowe, skupione są w wiechowatych kwiatostanach na końcach pędów. Kwitną od końca czerwca do późnej jesieni.

 • Róże pnące

  Grupę odmian pnących tworzą róże o pędach wiotkich (ramblery) lub sztywnych (climbery). Pędy te nie mają wąsów ani innych organów czepnych, nie owijają się tez samoczynnie wokół podpór, a jedynie opierają się na nich i czepiają kolcami. Rozpięte na pergolach, ścianach i ogrodzeniach sprawiają jednak wrażenie pnączy, chociaż z botanicznego punktu widzenia nimi nie są. Róże pnące osiagają różne wysokości od 1,5 m do nawet 6 m! Niższe odmiany doskonale poradzą sobie w dużych donicach z zapewnioną kratką, lub przy innych konstrukcjach jak kolumny czy niskie pergole. Odmiany wyższe wykorzystywane są do tworzenia trejaży bujnie pokrywających się kwiatami, do obsadzania ścian budynków lub ogrodzeń. Przy odrobinie pielęgnacji climbery i ramblery cieszyć nas bedą burzą kwiatów, nierzadko pachnących tworząc przepiękny akcent w ogrodzie.

 • Rabatowe (floribundy)

  Róże z tej grupy kwitną wyjątkowo obficie i długo, od około czerwca do późnej jesieni. Kwiaty są atrakcyjne, a krzewy mają wiele zastosowań - od nasadzeń na rabatach, przy kratkach jak również możliwa jest uprawa pojemnikowa. Polianty - Rosa polyantha - kwiaty przeważnie pojedyncze, koliste lub kielichowate. Wyparte z obiegu przez mieszańce z różami herbatnimi. Mieszańce poliantów - powstały około 1900 roku w wyniku skrzyżowania poliantów z remontantkami i mieszańcami herbatnimi. Kwiaty większe niż u poliantów, przeważnie półpełne. Rasę tę zawdzięczamy głównie hodowcom duńskim. Floribundy - Rosa floribunda - to rasa róż ogrodowych wielkokwiatowych, przewyższającą poprzednią grupę rozmiarami kwiatów. Powstała po II wojnie światowej. Kwiaty są półpełne lub pełne i stanowią prawdziwą rozkosz dla oczu. Floribundy wielkokwiatowe - Rosa floribunda grandiflora - róże bukietowe, wielkokwiatowe, przypominają zwłaszcza kształtem kwiatów odmiany z grupy róż wielkokwiatowych. Kwiaty są dość duże (około 10 cm śr.), często o szlachetnym kształcie i pełne, osadzone na pędach po kilka lub rzadziej pojedynczo. Rosną silnie, mają wzniesiony pokrój.

 • Róże parkowe

  Grupa róż parkowych jest bardzo różnorodna. Należą do niej m.in. gatunki oraz ich odmiany botaniczne i uprawne, stare róże ogrodowe ( damasceńskie, białe, stulistne, mchowe, francuskie), wiele róż burbońskich, róże portlandzkie, piżmowe, oraz współczesne odmiany róż parkowych i większość róż angielskich. Dla Państwa wygody i przejrzystości dla róż historycznych i angielskich stworzyliśmy osobne kategorie. Pozostałe odmiany nie kwalifikujące się do powyższych umieszczamy w kategorii róże parkowe. Róże parkowe wspólnie charakteryzują się intensywnym wzrostem, silnymi, wzniesionymi pędami, żywotnością, dużą odpornością na warunki pogodowe (deszcz,wiatr, susze, upały) i glebowe, mróz, tolerancyjnością na choroby i szkodniki. Ozdobą róż parkowych są kwiaty, a ponadto często owoce, kolce, barwa pędów, barwa i kształt liści, pokrój krzewów. Są łatwe w uprawie, ale z uwagi na duże rozmiary wymagają większych przestrzeni.

 • Róże wielkokwiatowe

  Jest to grupa róż charakteryzująca się dużymi, pięknie uformowanymi kwiatami. Kwiaty osadzone są pojedynczo na pędzie. Chociaż są również odmiany, których pędy zakończone są 2-3 kwiatami. Są to róże ogrodowe, które stanowią jedną z najpiękniejszych grup kwitnących roślin ogrodowych. Pąki kwiatowe są smukłe, eleganckie. Bardzo chętnie powtarzają kwitnienie. Po zakwitnięciu roztaczają przyjemny zapach. Kwiaty sprawdzają się doskonale w bukietach.

  Rok 1867 jest umowną datą powstania pierwszego mieszańca herbatniego o nazwie 'La France' w szkółkach Guillot-a. Od tego momentu wszystkie nowo powstałe odmiany zalicza się do róż nowoczesnych.

 • Okrywowe i Miniaturowe

  Róże okrywowe zostały utworzone w latach siedemdziesiątych ze starych i nowych odmian gruntowych, należących do różnych ras i gatunków. Z uwagi na ich szczególne zastosowanie odmiany okrywowe powinny charakteryzować się wyjątkową zdrowotnością. Liście powinny być o każdej porze dekoracyjne, a kwiaty delikatne, obficie pojawiające się na krzewie. Róże miniaturowe - karłowa, botaniczna odmiana róży chińskiej (Rosa chinensis var. minima), sprowadzona została do Europy 200 lat temu z wyspy Mauritius na Oceanie Indyjskim. Zapoczątkowała ona powstanie atrakcyjnej grupy róż miniaturowych. Miniaturowe odmiany róż wyróżniają się wśród innych odmian małymi kwiatami i drobnymi liśćmi, osadzonymi na delikatnych pędach. Kwiaty o różnym stopniu pełności mają średnicę zaledwie 2-4 cm, ale pojawiając się obficie na krzewie oszałamiają swoją delikatną urodą. Kwitnienie powtarza się przez całe lato. Wysokość krzewów nie przekracza na ogół 15-30 cm, a szerokość 20 cm. Róże miniaturowe doskonale sprawdzają się w nasadzeniach pojemnikowych, ale równie dobrze wyglądają wyeksponowane na niskich rabatach i obwódkach.

 • Rosa rugosa

  Rosa rugosa przywędrowała do nas ze wschodniej Azji. W naturalnych warunkach występuje w Japonii, na półwyspie koreańskim oraz we wschodnich Chinach. W roku 1796 została po raz pierwszy introdukowana do Wielkiej Brytanii i Francji. Jednak nie wiedzieć dlaczego została całkowicie zapomniana. Na szczęście druga próba sprowadzenia róży pomarszczonej, która nastąpiła około połowy XIX wieku, była już udana i na dobre zadomowiła się już w Europie.

  Róża pomarszczona bardzo łatwo krzyżuje się z innymi gatunkami róż co zostało wykorzystane przez hodowców. 

  Jest to róża o bardzo wysokiej mrozoodporności i niebywałej odporności na choroby grzybowe. Cechy te bardzo chętnie przekazuje swojemu potomstwu.

  Mieszańce Rosa rugosa charakteryzują się szeroką gamą kolorów kwiatów i pokrojów. Są to odmiany o szerokim zastosowaniu w ogrodach. Kwitną nieprzerwanie przez cały sezon. Całkowicie mrozoodporne. Liście posiadają soczyście zielony kolor i są praktycznie całkowicie odporne na choroby grzybowe.

 • Róże kolekcjonerskie

  Róże rzadkie, trudno dostępne ale poszukiwane ze względu na swoje atrybuty lub pochodzenie. Prawdziwe ogrodowe perły!

 • Róże naturalne, gatunki

  W tej kategorii przedstawiamy Państwu różne naturalne gatunki róż oraz ich odmiany, które są szczególnie wartościowe. Są to rośliny o wysokiej odporności na mróz i choroby grzybowe. Można je posadzić w miejscach w których inne rośliny nie chcą rosnąć. Co roku zachwycą nas obfitym kwitnieniem.

 • Różane Zestawy

  Stworzone przez nas zestawy róż ułatwią dobór odmian pod względem potrzeb. Z czasem będziemy ich tworzyć coraz więcej proponując kilka odmian np. na żywopłoty, kwietne ściany czy do pojemników na tarasy i balkony. A w zestawie zawsze taniej!

 • König's Rosen ®

  König Rosen to rodzinna firma która od ponad 80 lat kultywuje sztukę ogrodniczą. Thorsten König jest przedstawiciel już trzeciego pokolenia. Hodowca amator obdarzony ponadprzeciętną intuicją w tworzeniu nowych odmian róż. Każda jego nowa różana kreacja zachwyca barwą kwiatów, żywotnością krzewów i zdrowotnością liści. Warto wspomnieć o takich odmianach jak 'Rose von Münster' , 'Flör' czy 'Chanson de Roland' o dużych kwiatach, mocno wypełnionych płatkami i o silnym zapachu z nutą starych róż. Jako jedyni w Polsce mamy przyjemność zaprezentować Państwu te wyjątkowe odmiany róż ogrodowych!

 • Kolekcja włoska Barniego
 • Nordic Roses

  Grupa róż NORDIC ROSES, to odmiany pochodzące ze Skandynawii, wyjątkowo mrozoodporne, nie wymagające ochrony na zimę.

 • Róże owocowe
 • Polskie odmiany
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 95 elementów

Katalog

Informacje

Hodowcy

Nowe produkty

Tagi