100%
Różane perły Noack'a

Początki firmy Noack Rosen sięgają roku 1953 kiedy to założyciel Werner Noack w miejscowości Gutersloh organizuje kwalifikowaną szkółkę drzew. Pierwsze próby hodowli nowych odmian róż ogrodowych rozpoczęły się już w połowie lat 50-tych. Próby okazały się bardzo owocne i w niedługim czasie produkcja róż stał się głównym źródłem dochodu firmy Noac...

Początki firmy Noack Rosen sięgają roku 1953 kiedy to założyciel Werner Noack w miejscowości Gutersloh organizuje kwalifikowaną szkółkę drzew. Pierwsze próby hodowli nowych odmian róż ogrodowych rozpoczęły się już w połowie lat 50-tych. Próby okazały się bardzo owocne i w niedługim czasie produkcja róż stał się głównym źródłem dochodu firmy Noack Rosen. Od początku program hodowlany nastawiony był na poszukiwanie bardzo odpornych na choroby liści nowych odmian róż. Oczywiście ważne były również inne cechy takie jak zapach, żywotność, odporność na suszę.

W roku 1987 firmę przejmuje syn założyciela Reinhard Noack, który kontynuuje po dziś rodzinną tradycję hodowli pięknych i oryginalnych kreacji różanych. Szkółka wkroczyła w nowy etap dynamicznego rozwoju. Obecnie posiada 61 własnych odmian którym nadano certyfikat ADR! Są to róże wyjątkowo zdrowe, żywotne, obficie i długo kwitnące. 

Więcej

Różane perły Noack'a  W tej kategorii nie ma produktów.

Katalog

Dostępność

Informacje

Hodowcy

Nowe produkty

Promocje

Tagi