100%

PROJEKTOWANIE OGRODÓW i RABAT RÓŻANYCH

Czasem zaprojektowanie ogrodu czy nawet rabaty z różanym motywem przewodnim może sprawić nieco kłopotu. Rośliny trzeba dobrać tak, aby współgrały ze sobą nie tylko pod względem barw, ale również osiąganej wysokości, szerokości, wymaganego stanowiska czy nawet pielęgnacji jakiej wymagają. Odmian róż jest ponad 30 000, jak wybrać te właściwe, które sprawią, że będziemy wychodzić uśmiechnięci do ogrodu z kubkiem kawy i z przyjemnością będziemy schylać się do kwitnących kwiatów ciesząc się ich zapachem i urodą? Tutaj potrzeba już odrobiny doświadczenia i przede wszystkim praktyki, bo roślin uczymy się obcując z nimi, poznając ich charaktery, a nie przeglądając katalog. Zdjęcie zawsze wygląda pięknie, ale sztuką jest wybrać te odmiany, które równie oszałamiająco będą się prezentować w rzeczywistości!

JAK PRACUJEMY?

Różany ogród czy nawet niewielka rabata przed domem ma cieszyć przede wszystkim Ciebie! Nie posadzimy zatem na niej czerwonych róż jeśli ich nie lubisz, niezależnie od tego jak dobra byłaby to odmiana! Do każdego zakątka podchodzimy indywidualnie starając się patrzeć na to miejscami Twoimi oczami i Twoimi marzeniami. Na początku poprosimy zatem przede wszystkim o zdjęcia miejsca którym mamy się zająć, przy większych powierzchniach również plany działki. Przy projektach całych ogrodów, parków czy rosariów pojawimy się osobiście, bo nie sposób wyobrazić sobie dużego terenu tylko przeglądając zdjęcia. Potem następuje etap najważniejszy, czyli rozmowa z Tobą! Poprosimy o wypełnienie prostej ankiety, która przede wszystkim pozwoli nam się zorientować co lubisz. Czy będą to założenia naturalistyczne, może nawet nieco dzikie w stylu angielskim? A może bardziej ułożone wedle francuskich schematów pełne geometrycznych, wyraźnych kształtów? A może mieszanka tych dwóch stylów w awangardowej aranżacji? Powiedz nam co lubisz, a my przelejemy to na papier by współgrało zarówno z Twoim wyobrażeniem jak i otoczeniem - domem i okolicą. Projektowanie zieleni to nie tylko patrzenie na wybrany fragment ogrodu, ale na wszystko co nas otacza, by nowe założenie nie raziło sztucznością i nie sprawiało wrażenia "innej bajki".

Masz tylko balkon lub taras do dyspozycji? Pomożemy Ci go przekształcić w zieloną oazę! Nie trzeba mieć hektarowego ogrodu by cieszyć się kwitnącą dżunglą!

CO MOŻE ZAWIERAĆ TWÓJ PROJEKT?

  1. Szczegółowo rozrysowane nasadzenia obejmujące powierzony nam teren - od maleńkiej rabaty poprzez ogrody, parki i rosaria. Każdy projekt wykonywany jest indywidualnie, metodą ręczną i komputerową.
  2. Dokładną listę zastosowanych roślin, w razie potrzeby również listę zamienników ( bo może będziesz wolał inny odcień różu?)
  3. Katalog róż Twojego ogrodu w formacie PDF, gdzie znajdziesz wszystkie zaprojektowane odmiany wraz z opisami, instrukcją ich pielęgnacji w zależności od tego do jakiej grupy należą - czyli jak i kiedy je przycinać, czym i kiedy nawozić, czy wymagają okrycia na zimę,  jak postępować w przypadku chorób. To istna skarbnica wiedzy i przede wszystkim instrukcja obsługi dla Ciebie lub innej osoby zajmującej się Twoim ogrodem, aby twoje różane królestwo pozostało idealne!
  4. Projekt instalacji nawadniającej - nasz klimat staje się coraz bardziej wymagający, a woda to główny czynnik naszego sukcesu! Warto pomyśleć o nawadnianiu przed nasadzeniem, później będzie znacznie trudniej.
  5. Wyszczególnione elementy małej architektury ogrodowej jak łuki, pergole, donice, rzeźby, fontanny, ławki.. wszystko to czego od nas oczekujesz wybrane w porozumieniu z Tobą, bo przecież każdy lubi inny styl. Może masz już upatrzoną rzeźbę Ateny lub wesołej nimfy- pokaż nam ją, przygotujemy dla niej odpowiednią, roślinną aranżację!
  6. Projekt dekoracyjnej kostki brukowej z fantazyjnym wzorem nawiązującym do Twojego ogrodu

ILE TO KOSZTUJE?

Każde zlecenie jest inne, ponieważ każdy ma inne wymagania. Dlatego wszystkie projekty wyceniamy indywidualnie. Poprosimy Cię o przesłanie nam zdjęć lub spotkamy się na miejscu, wypełnisz naszą ankietę dzięki czemu będziemy wiedzieć dokładniej czego oczekujesz. Przygotujemy wycenę, po Twojej akceptacji  sporządzimy umowę, poprosimy o zaliczkę w wysokości 20% i rozpoczniemy tworzenie Twojego Różanego Królestwa!

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami!