100%

Lady of Shalott ® (AUSnyson)

Jedna z najlepszych odmian wśród róż angielskich, w pełni mrozoodporna, zachwycająca ciągłość kwitnienia i odporna na choroby. Doskonała dla ogrodników nieco mniej doświadczonych i tych dysponujących małą ilością czasu na opiekę nad ogrodem

Róze angielskie

Pośpiesz się, ostatnie egezmplarze!

PLN 29.00

Młode pąki 'Lady of Shalott' są w nasyconym odcieniu pomarańczu muśniętego czerwienią. Otwierając się ukazują pełny kwiat o kielichowatym kształcie. Każdy płatek ma górną cześć w odcieniu łososiowym która przepięknie kontrastują z dolną stroną w kolorze złoto-żółtym.  Kształt kielicha oznacza, że ​​dolne płatki są wyraźnie widoczne , jednocześnie ukazując przebłyski głębszego koloru kiedy kwiat jest w pełnym rozkwicie.

Kwiaty obdarzone są przyjemnym, ciepłym zapachem herbacianym z nutą jabłek i piżma. 'Lady of Shalott' szybko tworzy duży. gesty krzew z lekko łukowatymi pędami.  Młode liście mają delikatny, brązowawy odcień.  Osiąga 110-130 cm wyskości.

Nazwa nadana dla Tennyson Society, które obchodziło 200 rocznicę urodzin Alfreda, Lorda Tennyson. Jego ulubionym poematem była właśnie 'Lady of  Shalott'. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony hodowcy https://www.davidaustinroses.co.uk/lady-of-shalott

Rok powstania 2009
Nazwa hodowcy AUSnyson
Barwa kwiatów Miedziana
Zapach Silny
Wysokość 120 cm
Cień NIE
Strefa USDA 6b

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

22 innych produktów w tej samej kategorii: