100%

Theo Clevers ™ TASTE OF LOVE®

Róża jadalna o delikatnym aromacie truskawek


 

PLN 38.00

Rosa ‘Theo Clevers’™ jest bardzo interesującą odmianą wyhodowaną przez firmę Pheno Geno Roses. Kwiaty są pięknie zbudowane i bardzo mocno wypełnione płatkami koloru intensywnie ciemnoróżowego w środku. W trakcie rozkwitania zewnętrzne płatki stają się jasnoróżowe. Kwiaty są średniej wielkości bardzo gęsto osadzone w gronach kwiatostanowych. Wokół krzewów unosi się niesamowity i delikatny aromat truskawek. Kwitną przez cały sezon. Urodę kwiatów podkreślają dodatkowo ciemnozielone, błyszczące liście o pełnej odporności na choroby grzybowe, co pozwala na łatwą uprawę ekologoczną, tak ważną dla róż jadalanych.  Krzewy są zwarte, mocno rozgałęzione, osiągające wysokość 70-80 cm i taką samą szerokość. W ogrodzie znajdzie idealne zastosowanie posadzona na rabatach gdzie czuje się wspaniale w towarzystwie czosnków i nagietków. Oczywiście z racji swojego pokroju idealnie nadaje się do uprawy w donicach na tarasach i balkonach.

‘Theo Clevers’™  należy do grupy  róż TASTE OF LOVE® która ma zastosowanie kulinarne. Płatki posiadają delikatną, jedwabistą strukturę o delikatnym zapachu i można je zastosować w różnego rodzaju sałatkach, którym dodadzą nie tylko wartości odżywczych ale również doskonale udekorują. Płatki szczególnie nadają się jako dodatek do słodkich przysmaków i  do dekoracji różnych potraw niezależnie czy zastosujemy je świeże czy suszone.

Jeśli zdecydujemy się użyć płatków tej odmiany w kuchni to bardzo ważne jest aby nie stosować żadnych środków ochrony roślin bezpośrednio na krzewach.

Hodowca Pheno Geno
Barwa kwiatów Różowa
Zapach Umiarkowany
Wysokość 70-80 cm
Cień NIE
Strefa USDA 6b

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: