100%

Martin Frobisher

Róża ta szybko zostanie gwiazdą w naszym ogrodzie

PLN 28.00

Kwiaty delikatnie różowe o przepysznym wyglądzie a najlepsze wrażenie sprawiają w pierwszej fazie swojego rozwoju. Na pierwszy rzut oka to coś takiego jak centifolia. Kwiaty o półpełnej budowie, złożone z około 20 płatków, okrywają obficie krzew i cieszą nas do października. Towarzyszy im piękny silny zapach. Jedna mała uwaga: w czasie deszczowej pogody płatki maja tendencję do tworzenia mumii i przekwitnięte płatki trzeba usuwać, ale ten trud warto ponieść dla tak pięknej róży jak ta.

Róża ta szybko zostanie gwiazdą w naszym ogrodzie, przykuwając naszą uwagę. Krzew o kształtnej zaokrąglonej budowie i wysokości nawet powyżej 1,8m, rewelacyjna mrozoodporność. Nie wiąże owoców. Przydatna na nieformalne żywopłoty i do założeń krajobrazowych. Szybko i silnie zagęszcza się za pomocą odrostów korzeniowych. Z rozmnażaniem jej nie będzie więc większego problemu. Jest to pierwsza róża F. Swejdy z serii odpornych na wszystko róż Explorer.

Martin Frobisher to żeglarz epoki Elżbietańskiej.Wsławił się jako kontynuator Johna Cabota w poszukiwaniu przejścia północno zachodniego na kontynencie północno amerykańskim.

Opis pochodzi ze strony Pana Mariana Sołtysa i jest umieszczony za jego zgodą

https://www.roses.webhost.pl/2009/02/martin-frobisher/

Róża na własnym korzeniu

Hodowca Dr Felicitias Svejda
Rok powstania 1961
Barwa kwiatów Jasnoróżowa
Zapach Silny
Wysokość 150 cm
Cień NIE
Strefa USDA 2b

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

8 innych produktów w tej samej kategorii: