100%

Pope John Paul II ™ (JACsegra) Jan Paweł II

Z wielką przyjemnością wprowadzamy oryginalną odmianę 'Jan Paweł II'  wyhodowaną w USA przez Keith'a Zary

PLN 39.00

Ta elegancka róża  rośnie w Watykanie w prywatnym papieskim  ogrodzie. Lokując się wśród najświetniejszych białych róż jakie kiedykolwiek wyhodowano, róża  Jan Paweł II daje nam krystaliczne czysto białe kwiaty z zachwycającym, świeżym zapachem drzewa cytrusowego.  Otrzymała ona najwyższe wskaźniki ze względu na jej zachwycający, świeży zapach drzewa cytrusowego, jedna z najintesywniej pachnacych róż. Charakteryzuje ją energiczny wzrost, odporność na choroby, i doskonały kwiat .Kwiaty bardzo duże, o średnicy powyżej 12cm zbudowane są z 50 płatków. Może być uprawiana na pełnym słońcu. Krzew o wzroście 1,2-1,5m okryty jest obfitym, lekko błyszczącym, ciemnozielonym listowiem. Należy usuwać przekwitnięte kwiaty dla dla pobudzenia krzewu do wydawania nowych przyrostów.

Kiedy firma Jackson & Perkins otrzymała różę o nieskazitelnie czystych białych kwiatach, pierwszą myślą było, nadać jej imię Jana Pawła II. Delegacja firmy udała się więc do Watykanu by uzyskać na to zgodę. Przyjął ich Kardynał Szoka , zaprezentowano mu do wyboru cztery perfekcyjnie dobrane odmiany: biała, koralową , czerwoną i różową. Kardynał nie wahał się ani minuty.To łatwy wybór, nie trzeba narad.  Biała! Biała bowiem symbolizuje duchowe cnoty czystości i niewinności, pojęcie życia wiecznego kościoła -powiedział. Zgoda obwarowana była pewnymi warunkami. Otóż sprzedaż mogła rozpocząć się rok po śmierci Jana Pawła II. Drugi warunek mówił by dochody ze sprzedaży zasiliły Watykańską akcję charytatywną na rzecz biednych w państwach Sachelu. W poniedziałek, w pierwszą rocznicę śmierci papieża, kardynał Roger Mahony błogosławił różę Pope John Paul II podczas Mszy św.  w katedrze Matki Bożej Anielskiej w Los Angeles.

 

10 Marca 2006 roku w Medford, w siedzibie spółki Jackson & Perkins  ogłoszony został ekskluzywny debiut pamiątkowej róży poświęconej pamięci Jana Pawła II. Odmiana ta została wybrana przez Watykan i 10 krzewów posadzono w ogrodach Watykańskich od strony bazyliki Św. Piotra,  jeszcze w tymże samym roku. 10%  dochodu ze sprzedaży tej róży zasilają Watykański fundusz na rzecz walki z biedą w Afryce. Bill Williams, prezydent firmy Jackson & Perkins powiedział:”Papież Jan Paweł II Był człowiekiem pokoju, ogólnie szanowanym na świecie. Tą okazałą białą różą składamy mu hołd. Witamy też z uznaniem decyzję Watykanu o pomocy dla biednych w Afryce”. W pierwszym roku sprzedaży, różę tą udostępniono w limitowanej liczbie 2500 egzemplarzy w ekskluzywnej , numerowanej serii. Do każdej róży dodana została stosowna plakietka, którą można było umieścić w ogrodzie, oraz certyfikat autentyczności umieszczony w oprawionej w jedwab teczce  za stosownymi fragmentami homilii papieskich. Komplet taki sprzedawany był po 150 $. Tak oto róża Pope John Paul II dopisuje się do listy róż takich jak Diana Princess of Wales, Veterans Honor, Our Lady of Guadalupe, Habitat for Humanity, Ronald Reagan i Nancy Reagan -honorujących znane postacie, jak też i biorących udział w akcjach dobroczynnych.

 

 

 Opis pochodzi ze strony Pana Mariana Sołtysa - https://www.roses.webhost.pl/2008/07/pope-john-paul-ii/

Zdjęcia autrostwa Monique Nuijten

Hodowca Dr. Keith W. Zary
Rok powstania 2006
Nazwa hodowcy JACsegra
Barwa kwiatów Biała
Zapach Silny
Wysokość 120 cm
Cień NIE
Strefa USDA 6a

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 innych produktów w tej samej kategorii: