100%

Föhr ®

Duże, pełne kwiaty w stylu róż angielskich obdarzone silnym zapachem

Pełna życia odmiana osiągająca około 120 cm wyskości, obsypana dużymi, rozetowymi kwiatami, gęsto wypełnionymi płatkami. Obdarzona silnym zapachem z wyczuwalną korzenną nutą.

Liście ciemnozielone, lekko błyszczące zdrowe. Doskonale powtarza kwitnienie, a kwiaty mogą zdobić nie tylko rabaty ale również bukiety w wazonach.

Imię  'Föhr' nadała róży 13 lipca 2014 roku, Friede Springer, wnuczka Corneliusa Riewertsa, który wprowadził na rynek odmianę 'Gruss an Föhr' w 1930 roku.

Föhr Rose

 

 

Föhr (fryz. Feer, duń. Før) – jedna z Wysp Północnofryzyjskich przy niemieckim wybrzeżu Morza Północnego.

Administracyjnie należy do powiatu Nordfriesland w kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn. Wyspa ma powierzchnię 82,82 km², a zamieszkuje ją około 8,5 tys. mieszkańców. Jest to największa z niemieckich wysp nieosiągalnych samochodem ani koleją.

Największym miastem wyspy jest Wyk auf Föhr położony na jej wschodnim wybrzeżu. Ponadto na wyspie znajduje się 16 niewielkich miejscowości, trzy z nich z zabytkowymi kościołami z XII i XIII w. Miejscowa ludność używa, oprócz języka niemieckiego, także lokalnej odmiany fryzyjskiego, zwanej Föhring lub Fering.

Hodowca Thorsten König
Rok powstania 2014
Barwa kwiatów Purpurowa
Zapach Bardzo intensywny
Wysokość 120 cm
Cień NIE
Strefa USDA 6b

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

9 innych produktów w tej samej kategorii: