100%

Zephirine Drouhin

Cudowna róża, występująca nawet w powieści kryminalnej....

W tej chwili niedostępna

PLN 35.00

Róża burbońska. Hodowla Bizota z 1868 roku. Kwiaty o silnym zapachu 25 -30 płatkowych kwiatów. Kwitnie cały sezon, a kwiaty doskonale nadają się do cięcia do bukietów. 

Krzew wyrasta do wysokości 3 do 4.5 m, a pędy nie mają cierni. Róża bezkolcowa to bardzo wielka zaleta. Coś na ten temat może wiedzieć jedynie ten , kto do krwi porani się przycinając jakiegoś bardzo ciernistego potwora. Nie trzeba też zbytnio ciąć, chyba, że chcemy ograniczyć jej wzrost.Wystarczą zabiegi sanitarne lub i te konieczne. Jest wymieniana w elitarnym gronie róż , które nie są zbytnio wrażliwe na cień. Jest odporna na choroby i mrozoodporna do -29C. Liście są jasnozielone ale w pierwszej fazie rozwoju miedzianofioletowe. Gładkie , energiczne łodygi, pachnące kwiaty w miękkim, różowym kolorze, które wiąże z łatwością całymi tygodniami. Słowem, jest to róża która zapewni odpowiednie entre dla każdego ogrodu różanego.

 

Ciekawostka:

Motyw róży 'Zephirine Drouhin' i jej bezkolcowości, został wykorzystany w powieści kryminalnej Agathy Christie pt. 'Zerwane Zaręczyny"  (Sad Cypress), w której morderczyni ujawnia się twierdząc iż podrapała ręce przechodząc obok omawianej róży, co było niemożliwe. Bystry detektyw Hercules Poirot błyskawicznie zdemaskował przestępczynię.

 

Opis częściowo autorstwa Pana Mariana Sołtysa

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: