100%

Anne de Kiev (ORAcarli)

Jedna z najpiękniejszych odmian o czysto białych kwiatach upamiętanijąca ukraińską księżniczkę Annę Jarosławównę z XI wieku

Pośpiesz się, ostatnie egezmplarze!

PLN 35.00

Zwarta, gęsto ulistniona odmiana osiągająca 80-90 cm wyskości. Kwiaty niezwykle szlachetne, śnieżnobiałe, obdarzone intensywnym zapachem o cytrusowych nutach. Obficie kwitnie i z łatwością powtarza kwitnienie. Kwiaty nadają się do bukietów, są trwałe i roztaczają wokół siebie przyjemny zapach. Jedna z najpiękniejszych odmian o białych kwiatach, oczarowywująca swoim wdziękiem i powabem.

Nazwana na cześć ukraińskiej księżniczki Anny Jarosławówny.

 

Anna Jarosławówna (ur. ok. 1035, zm. 5 września między 1075 a 1078) – księżniczka ruska, królowa Francji z dynastii Rurykowiczów, córka Jarosława I Mądrego i jego prawdopodobnie drugiej żony, Ingegerdy Szwedzkiej.

 Do Kijowa po przyszłą królową przybył orszak w którego składzie było trzech biskupów.19 maja 1051 w Reimspoślubiła króla francuskiego Henryka I. Z tego małżeństwa porodziła czworo dzieci[3]:

  • Filipa I – króla Francji,
  • Emmę (ur. 1054, zm. ?),
  • Roberta (ur. przed czerwcem 1055, zm. ok. 1063),
  • Hugona – hrabiego Vermandois.

Henryk I zmarł 4 sierpnia 1060 w Loiret, a przez kolejnych sześć lat Anna rządziła krajem jako regentka w imieniu swojego najstarszego syna, zaś drugim regentem był hrabia Baldwin V Flandryjski.

Około 1061 Anna została żoną hrabiego Raula II z Peronne, człowieka bardzo ambitnego, który aby poślubić Annę oddalił swoją żonę Haquenez. Eleonora została oskarżona o cudzołóstwo i zwróciła się w 1062 do papieża Aleksandra II, który w odpowiedzi ekskomunikował Raula i Annę. Młody król Filip przebaczył matce skandal, gdyż w 1071 Anna pojawiła się na ślubie Filipa. Po śmierci Raula w Péronne w 1074, wróciła na dwór francuski. Została pochowana w opactwie Villiers w pobliżu La-Ferte-Alais.

Hodowca Orard
Rok powstania 2014
Nazwa hodowcy ORAcarli
Barwa kwiatów Biała
Zapach Bardzo intensywny
Wysokość 80-90 cm
Cień NIE
Strefa USDA 6b

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: