100%

Martin Frobisher

Róża ta szybko zostanie gwiazdą w naszym ogrodzie

PLN 28.00

Kwiaty delikatnie różowe o przepysznym wyglądzie a najlepsze wrażenie sprawiają w pierwszej fazie swojego rozwoju. Na pierwszy rzut oka to coś takiego jak centifolia. Kwiaty o półpełnej budowie, złożone z około 20 płatków, okrywają obficie krzew i cieszą nas do października. Towarzyszy im piękny silny zapach. Jedna mała uwaga: w czasie deszczowej pogody płatki maja tendencję do tworzenia mumii i przekwitnięte płatki trzeba usuwać, ale ten trud warto ponieść dla tak pięknej róży jak ta.

Róża ta szybko zostanie gwiazdą w naszym ogrodzie, przykuwając naszą uwagę. Krzew o kształtnej zaokrąglonej budowie i wysokości nawet powyżej 1,8m, rewelacyjna mrozoodporność. Nie wiąże owoców. Przydatna na nieformalne żywopłoty i do założeń krajobrazowych. Szybko i silnie zagęszcza się za pomocą odrostów korzeniowych. Z rozmnażaniem jej nie będzie więc większego problemu. Jest to pierwsza róża F. Swejdy z serii odpornych na wszystko róż Explorer.

Martin Frobisher to żeglarz epoki Elżbietańskiej.Wsławił się jako kontynuator Johna Cabota w poszukiwaniu przejścia północno zachodniego na kontynencie północno amerykańskim.

Opis pochodzi ze strony Pana Mariana Sołtysa i jest umieszczony za jego zgodą

https://www.roses.webhost.pl/2009/02/martin-frobisher/

Заводчик Dr Felicitias Svejda
Год 1961
Цвет Cветло-розовый
Запах Сильный
Высота 150 cm
Тень Нет
USDA cтефа 2b

Покупатели этого товара так же приобрели:

В этой категории 12 товар(а,ов):