100%


Pochodzenie róż

Róże, które Państwu oferujemy pochodzą z zaufanych szkółek holenderskich, francuskich, belgijskich, niemieckich i wielu innych.  Nigdy nie kupujemy krzewów nie znając ich pochodzenia  lub nie wiedząc na jakiej podkładce zostały zaokulizowane, gdyż właśnie te czynniki decydują w głównej mierze o żywotności róży, a tym samym o Państwa zadowoleniu. Również sami rozmnażamy dla Państwa najciekawsze odmiany. Z każdym rokiem staramy się dotrzeć do nowych źródeł interesujących róż i zwiększyć naszą własną produkcję.Podkładka

Wybór odpowiedniej podkładki ma decydujące znaczenie dla żywotności róży i jej możliwości adapatacyjnych do warunków środowiskowych. W naszym klimacie istona jest odporność na mrozy. Tylko odpowiednio wytrzymała podkładka pozwoli odmianie szlachetnej zregenerować się po ciężkiej zimie, które dość często zaczynają nam doskwierać. Z tego też względu sami stosujemy tylko Rosa canina 'Schmid's Ideal' (Róża dzika) . Róże które kupujemy są okulizowane również na tej podkładce, lub na Rosa rubiginosa (Róża rdzawa). Są one również najbliższymi gatunkami do występujących róż na stanowiskach naturalnych, co jest nie bez znaczenia z punktu widzenia ekologicznego i ekosystemowego.


Jakość

Wszystkie oferowane przez nas róże sa w wyborze A, co oznacza, że krzewy posiadają minimum 3 pędy. Niektóre odmiany decydujemy się zaproponować w wyborze B ( minimum 2 pędy) z uwagi np. na niezwykłą wartość kolekcjonerską danej róży. Niektóre róże rozkrzewiaja się trudniej i czasem w normalnym 1,5-rocznym cyklu prodkucji nie są w stanie wykształcić 3 pędów. Nie oznacza to jednak, że są to róże słabsze, czy trudniejsze w uprawie. Przy opisie danej róży, zawsze widnieje informacja o wyborze B, lub jest możiwość wyboru jakości. Zawsze wybór B, ma obniżoną cenę. 

 

Oznaczenie róż i Licencje

Każda z oferowanych przez nas róż jest oznaczona za pomocą:

- etykietki pętelkowej producenta

- etykietki pętelkowej naszej (czerwony kolor)

- kolorowej etykiety dołączanej do róż np. Delbarda

Niektóre krzewy są oznaczone zarówno etykietą pętelkową jak i kolorową.

W niektórych przypadkach etykieta producenta jest również potwierdzeniem oryginalności róży (opłaconej licencji), jednak niektóre szkółki posiadając umowy licencyjne z hodowcami oznaczają róże własnym systemem etykiet.

Pakowanie i wysyłka

Róże z gołym korzeniem są przez nas  zabezpieczane torfem i owijane folią streczową. Tak przygotowane bez problemu zniosą nawet 2-tygodniowy czas doręczenia.

Róże w doniczkach pakujemy w wysokie kartony i zabezpieczamy przed zgnieceniem  wbijając odpowiedniej długości bambusy w doniczki. Z uwagi na wymiary paczek, róże w doniczkach wysyłamy tylko firmą kurierską.