100%

Serdecznie witamy w naszym sklepie i szkółce róż!

Przygodę ze szkółkarstwem i ogrodnictwem zaczęliśmy dawno temu, rozpoczynając studia na wydziale ogrodnictwa i architektury krajobrazy SGGW w Warszawie. Od tamtej pory prowadzimy szkółkę roślin 20 km od Nowego Dworu Mazowieckiego. Specjalizowaliśmy się głównie w berberysach i formach szczepionych roślin iglastych.  Jednak w 2009 roku, nasz przyjaciel Jerzy Gaweł, kolekcjoner i znawca róż zainteresował nas swoją pasją-  odmianami rzadkimi, trudnymi do zdobycia. Tym samym podsuwając kilka francuskich i holenderskich adresów, wyznaczył nam kierunek na następne lata, za co jesteśmy mu serdecznie wdzięczni! Wciąż korzystamy z jego wiedzy!

Nawiązaliśmy owocną współpracę z hodowcami francuskimi - Delbardem i Orardem oraz wieloma szkółkami mającymi w swojej ofercie unikaty i rarytasy. Niezwykle cenimy sobie współpracę z jedną z dwóch szkółek biologicznych w Europie - "Rozenkwekerij de Bierkreek", o której możecie Państwo przeczytać w oddzielnej zakładce. Nasze kontakty sięgają również do hodowców amerykańskich i kanadyjskich co pozwoliło nam wprowadzić trudno dostępne odmiany zza oceanu.  W roku 2012 zaokulizowaliśmy ponad 2000 róż, w nadchodzącym sezonie 2013 nasze plany sięgają 20 000.

Każdego roku staramy się poszerzać nasze kontakty i wzbogacać ofertę sklepu. Jesteśmy uczestnikami międzynarodowych konferencji i konkursów róż, co pozwala nam śledzić rynek różany na bieżąco. Należymy również do Holenderskiego Towarzystwa Różanego oraz współpracujemy ze Słoweńskim oddziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia Towarzystw Różanych.

W tym miejscu dziękujemy również Pani Małgorzacie Kralce i Panu Marianowi Sołtysowi za dzielenie się swoją wiedzą i zgromadzonymi odmianami róż. Lista podziękowań jest znacznie dłuższa, nie sposób wymienić wszystkich, którzy nam pomogli chociażby użyczając swoich zdjęć. Dziękujemy serdeczenie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej strony, a nie wymienliśmy ich w tekście.

Kamila i Robert

 

Kamila Rakowska-Szlązkiewicz

Kamila Rakowska-Szlązkiewicz Ukończyła studia ogrodnictwa na SGGW oraz architekturę krajobrazu w WSEiZ w Warszawie. Pod jej opieką są róże przeznaczone dla Państwa, od chwili otrzymania ich z gołym korzeniem, poprzez przygotowanie ich do wysyłki, a w późniejszym terminie przejście na asortyment doniczkowany. Szereg zabiegów pielęgnacyjnych pozostawia niewiele czasu na inne zajęcia, ale każda roślina w szkółce może liczyć na właściwą opiekę.

 

 

 

 

 Na zdjęciu - Rose Trials w Hadze, lipiec 2012 rok.

Robert Szlązkiewicz

Robert Szlązkiewicz Absolwent wydziału ogrodniczego na SGGW w Warszawie. Specjalizuje się w szczepieniu i okulizacji roślin, oraz trzyma pieczę techniczną nad szkółką. Do jego zadań należy wybór podkładki i poźniejsze jej wykorzystanie. Odwiedza hodowców i szkółki zagraniczne poszukując nowych lub nieznanych odmian nie tylko róż. Jest twórcą również wielu oryginalnych założeń ogrodowych o niepowtarzalnych elementach jak kaskady wodne, kamienne wodotryski i wiele innych.

Na zdjęciu z Bradem Jalbertem (po prawej), hodowcą z kanadyjskiej szkółki "Select Roses" . Razem w szkółce bylin "Im Goede Aarde" w Holandii.